Atrakcje dla prawdziwych mężczyzn

Atrakcje dla prawdziwych mężczyzn

Nie od dzisiaj wiadomo, że wyścigi samochodowe oraz wszystkie sporty związane z szybkością oraz samochodami są sportem przeznaczonym zdecydowanie dla prawdziwych mężczyzn i że to właśnie ten sport jest ich domeną. Dzisiaj na szczęście nie trzeba sportu tego typu oglądać jedynie przed telewizorem, można samemu w nich uczestniczyć. Wystarczy znaleźć odpowiednie dla siebie miejsce.

Tory wyścigowe w Polsce

Sporty ekstremalne są dzisiaj w Polsce coraz popularniejsze, dlatego też z dnia na dzień pojawia się coraz więcej miejsc, w których można zaszaleć szybkim samochodem oraz jednocześnie sprawdzić swoje umiejętności. Tory samochodowe zlokalizowane są w wielu polskich miastach, co nie pozwala znaleźć żadnych wymówek dla wypróbowania takiej właśnie aktywności.

Skąd wiedzieć, które miejsce jest dla nas najlepsze?

Przede wszystkim wiedzieć będziemy takie rzeczy jeśli zastanowimy się, czego oczekujemy od toru oraz jaki jest nasz poziom zaawansowania. Osoby typowo początkujące zdecydowanie powinny brać pod uwagę w pierwszym etapie swojej nauki tory raczej mniej skomplikowane, ale przez to dużo lepsze do nauki panowania nad kierownicą oraz do szkolenia swojej techniki. Na pierwsze raz bardzo dobrze, a wręcz doskonale nada się tor Bednary.

Dlaczego właśnie ten tor będzie dobry dla początkujących?

Tor w Bednarach, zlokalizowany w okolicach Poznania, jest idealny na początek ze względu na swój kształt oraz ilość ostrych zakrętów. Ów tor mający długość 2,5 kilometra posiada dwie długie proste, dzięki którym samochód szybko nabiera prędkości, którą następnie w krótkim czasie należy drastycznie zredukować, aby prawidłowo oraz bezpiecznie wejść w dosyć ostry zakręt. Takie atrakcje są najlepsze do wprawiania się przed wyruszeniem na bardziej zaawansowane tory.

Co jeszcze dla początkujących?

Nieco mniej spokojną linię toru ma tor Białystok, wymagaj więc od kierowcy zdecydowanie więcej koncentracji oraz uwagi. Tor w Białymstoku jest nieco dłuższy od poprzedniego, a jego najciekawszym elementem jest bezsprzecznie rondo o szerokości 12 metrów, służące do ćwiczenia sztuki drifftu.

Więcej emocji dla specjalistów

Dla tych kierowców, którzy doskonale czują się za kierownicą, jest oczywiście coś ekstra: tor Jastrząb, będący prawdziwym wyzwaniem nawet dla największych mistrzów kierownicy. Tor w Jastrzębiu, a dokładnie tor Autodrom Jastrząb, to miejsce, w którym zwykle odbywa się wiele imprez motoryzacyjnych, mrożących krew w żyłach eventów oraz wyścigów. Tutaj też każdy może poczuć się jakby sam brał udział w tak karkołomnym przedsięwzięciu, jakim są wyścigi samochodowe na torze.