Tory wyścigowe - niezła szkoła życia

Tory wyścigowe – niezła szkoła życia

Nasze umiejętności, jakie posiadamy będąc kierowcami – niekoniecznie zawodowymi – powinniśmy stale rozwijać, aby nie pozostawać nigdy w tyle za innymi. Rozwijanie naszych umiejętności oraz ciągłe ich szkolenie w takich miejscach jak tory samochodowe to w zasadzie najlepszy sposób, ponieważ tutaj wszystkie kryzysowe sytuacje odbywają się w warunkach bezpiecznych oraz w pełni kontrolowanych, a nasze ćwiczenia zawsze mogą odbywać się pod ścisłym nadzorem profesjonalistów ze szkoły bezpiecznej jazdy.

Dobre tory na sam początek

Oczywiście dobrze jest zaczynać od rzeczy mało skomplikowanych jeśli nasze umiejętności radzenia sobie z samochodem oraz trudnymi sytuacjami nie jest zbyt dobre. Jednym z takich torów odpowiednich na początek jest tor Bednary ze względu na niezbyt wymagający kształt. Tor w Bednarach może posłużyć jako znakomita rozgrzewka dla naszych zdolności. Jeśli jednak okolice Poznania są dla nas zdecydowanie za daleko, podobnym stopnie zaawansowania charakteryzuje się tor Borsk lub tor Białystok, przy czym tor w Borsku znajduje się 80 kilometrów od Gdańska, na płycie zamkniętego już dzisiaj lotniska. Oba tory mają identyczną długość, są jedynie inaczej rozmieszczone w zakresie zakrętów. Z kolei tor Białymstoku, powstały dzięki inicjatywie Budżetu partycypacyjnego i znajdujący się z dala od domostw jest już jedną z ciekawszych propozycji szkolenia swoich umiejętności.

Coś dla ekspertów

Ci, którzy z podstawowymi torami radzą sobie całkiem nieźle, powinni wypróbować tor w Jastrzębiu, ponieważ jest on dużo bardziej zaawansowany i wymaga zdecydowanie większych umiejętności. To właśnie z tego względu tor w Jastrzębiu  jest miejscem, w którym odbywają się corocznie jedne z ważniejszych wydarzeń z życia motoryzacji. Równie popularnym, a może nawet popularniejszym miejscem ze względu na możliwość połączenia wizyty na tym torze z podróżą nad morze jest tor kartingowy Poznań, będący wydzieloną częścią głównego toru, jednak dający dużo więcej emocji ze względu na asfalt, jakim jest pokryty i możliwość wypróbowania w takich warunkach tak doskonałych sportowych samochodów, jak Porsche czy Lamborghini. Tor kartingowy w Poznaniu jest dzisiaj jednym z najpopularniejszych torów tego typu, dlatego wielu ludzi decyduje się na zakup vouchera umożliwiającego skorzystanie z niepowtarzalnej sposobności do szalonej i ekscytującej jazdy największymi motoryzacyjnymi sławami i cudami techniki.