Tory samochodowe - idealnie spędzony weekend

Tory samochodowe – idealnie spędzony weekend

Wiadomo nie od dzisiaj, że sporty samochodowe oraz tory wyścigowe są domeną prawdziwych facetów, którzy do życia potrzebują przede wszystkim dużej dawki adrenaliny i która powoduje u nich zdecydowaną poprawę samopoczucia. Tego typu aktywność jest dzisiaj coraz popularniejsza, nikogo więc nie powinny dziwić weekendowe wycieczki na tory, aby nieco zaszaleć. Dobrą informacją jest, że takich miejsc w Polsce jest dzisiaj coraz więcej i co ważniejsze – są coraz nowocześniejsze, mają doskonale zorganizowane, profesjonalne zaplecze oraz instruktorów da tych kierowców, którzy w przyszłości chcieliby zostać mistrzami kierownicy.

Gdzie się wybrać?

Miejsce, do jakiego powinieneś się wybrać, zależy przede wszystkim od twojego stopnia zaawansowani w jeździe samochodem oraz radzenie sobie za kierownicą w sytuacjach w zasadzie kryzysowych. na początek najlepszy byłby tor Bednary ze względu na swoją niezbyt skomplikowaną, 2,5-kilometrową trasę, która jednak daje możliwość nabrania sporej prędkości. Tor w Bednarach zlokalizowany jest w pobliżu Poznania, gdzie na płycie nieczynnego już dzisiaj lotniska stworzono najnowocześniejszy w Polsce ośrodek szkoleniowy dla zmotoryzowanych. Podobnie zaawansowanym miejscem jest tor Borsk, położony w malowniczych okolicach, w pobliżu jeziora oraz tras biegowych czy wycieczkowych. Tor w Borsku jest najpopularniejszym miejscem, odwiedzanym zwykłe przez miłośników czterech kółek w trakcie zwiedzania Pomorza lub w drodze z lub nad morze, gdyż miejscowość Borsk położona jest zaledwie 80 km od Gdańska.

Coś dla prawdziwych mistrzów kierownicy

W Polsce znajdują się oczywiście również tory dla zaawansowanych kierowców, których umiejętności panowania nad pojazdem mechanicznym nikt nie odmówi. Takie osoby powinny przede wszystkim wybrać się na tor Jastrząb który jako jedyny taki obiekt w Polsce został zbudowany zupełnie od podstaw. Dlatego właśnie tor w Jastrzębiu, a właściwie tor Autodrom Jastrząb posiada wszystkie cechy, jakie powinien mieć nowoczesny tor wyścigowy. Największą jednak atrakcję nieodmiennie budzi tor kartingowy Poznań, którego nawierzchnia wykonana jest z asfaltu, przez co jazda takimi samochodami jak Ferrari lub Porsche daje każdemu niesamowite wrażenia z jazdy. Tor kartingowy w Poznaniu jest jednocześnie w jednym miejscu fragmentem głównego toru. Można również zamówić voucher na jazdę takim sportowym samochodem, aby wrażenia z weekendu pełnego nowych doznać były jeszcze bardziej spektakularne.